O chatě

Chata je umístěna v horní části obce Hynčice pod Sušinou v nadmořské výšce cca 700 m. Je zděná, v přízemí má obytný pokoj s krbovými kamny, ve kterých je nutno si v zimě topit (dřevo nachystáno v dřevárce vedle chaty). Je zde televizor a rádio s CD. Kuchyň je vybavena lednicí, elektrickou varnou deskou, teplou vodou, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. V koupelně je vana se sprchou s teplou vodou a WC. V horním patře je větší ložnice (4 postele + dětská postýlka), malý pokojík se třemi válendami a podkroví s možností spaní na pěti molitanech. Vše je prosté, pro nenáročné milovníky zimních sportů nebo zájemce o houbaření, sběr borůvek či toulky přírodou a pěší či cyklistické tůry. Chata je vhodná pro dvě rodiny s dětmi nebo více spřátelených lidí (další spaní možno v obytné místnosti na dvou rozkládacích pohovkách).

V letním období je možnost posezení u ohně, k dispozici je i jednoduchá udírna. Součástí objektu je pozemek 400 m2, parkování je možné přímo u chaty. V zimním období, pokud napadne opravdu větší množství sněhu, je parkování cca 150 m od chaty.

Hynčice pod Sušinou

Chata je umístěna v klidném, velmi pěkném prostředí masivu Králického Sněžníku, v kraji malebném, civilizaci dosti vzdáleném a nedotčeném. Lišky zde dávají dobrou noc a srnky lze vidět přímo z okna chaty. Přesto, nebo možná právě proto, je zde spousta možností pro pěkné výlety ať už pěší, na kole či na běžkách.

Cca 200 m od chaty začíná poměrně velké a zajímavé lyžařské středisko. Má cca 10 km upravovaných sjezdovek se sedmi vleky, dvousedačkovou lanovkou a dětský lanový vlek. Součástí střediska je i lyžařská a snowboardová škola, skiservis a půjčovna lyžařského vybavení. Více informací na www.relaxpointhyncice.cz nebo www.skikralicak.cz.

V samotných Hynčicích je kromě hospůdky „U vleku“ na vleku „Sedlo“ možno pojíst a občerstvit se v restauraci v horském hotelu „Sněženka“ vzdáleném asi 1 km nebo horské chatě s restaurací „Spartak“. Bufet u vleku „Sedlo“ je v provozu celoročně v pátek, sobotu a neděli, o prázdninách, státních svátcích a v zimě každý den. V zimní sezónu jsou v provozu také dva bufety u nástupu na vlek „Kaple“ a sněžný bar u vleku „Sedlo“. V létě je v době otevření bufetu v provozu i lyžařský vlek s letním provozem na koloběžkách, mountainboardech, pásových lyžích a horských kolech. Do Starého Města se lze dostat autem (asi 8 km) nebo pěšky či na běžkách (asi 3 km). Ve Starém Městě jsou obchody, restaurace, noční vinárna, pošta, policie, čerpací stanice.